Akce školy

Kategorie: Úvodní strana » Akce školy

Projekt 100. VÝROČÍ REPUBLIKY - pokračování

U dětí nadále posilujeme výchovu k občanství, osobní statečnost a společenské aktivity, snažíme se přiblížit dobu vzniku samostatného státu se zaměřením k našemu regionu návštěvou okolních vesnic i formou besed s místními občany. Děkujeme paní Merenusové z Dobrovítova za vyprávění, ukázku cenných fotografií a připojení vlastních zajímavých zážitků a panu Ing. Veselému ze Šebestěnic. Výstava hraček, s kterými si hráli naši rodiče a prarodiče zaujala nejen naše žáky. Můžete si prohlédnout ve fotogalerií. Projekt jsme ukončili výletem do Prahy a návštěvou některých významných míst naší vlasti.
12. listopadu 2018

Projekt 100. VÝROČÍ REPUBLIKY, výlet do Babiččina údolí, 26. 9. 2018

28. 10. si připomeneme Den vzniku samostatného československého státu. Ve škole si o tomto významném výročí povídáme, čteme příběhy a pohádky např. Jiřího Trnky, Karla Čapka a Ondřeje Sekory o tom, jak si děti hrály a jak žily. Hledáme i významné osobnosti a zjišťujeme, že T. G. Masaryk už jako malý rád četl knihy, měl zálibu v mapách. A kde a s čím si hrála a jak žila třeba Barunka (Barbora Panklová)? To jsme také četli ve škole a viděli na výletě v Babiččině údolí a na zámku v Ratibořicích. Tato nejznámější vnučka, její babička a třeba i pan mlynář, nešťastná Viktorka a další postavy prošli českými dějinami, my poznáváme jejich osobní statečnost a posilujeme naši národní hrdost a naše občanství.
29. září 2018

Školní rok 2018 - 2019

Ve fotogalerií jsou přidány fotky ze zahájení školního roku.
18. září 2018

Přírodní učebna - výukové programy v Kutné Hoře, 16. 5. 2018

O smysluplné zahradě, Co se děje v trávě a Jak se stavěla Kutná Hora jsme se dozvěděli při středeční dopolední výuce. Prozkoumávali a pozorovali jsme hmyz, různá zákoutí zahrady a na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli některé životní podmínky živočichů. Žáci čtvrtého a pátého ročníku se v terénním programu dozvěděli, které kameny byly použity ke stavbě kostelů, domů a soch, odkud pochází a jak byly používány, prozkoumali některé zdi a dlažby a nalezli skryté poklady.
21. května 2018

Škola v přírodě Jeseníky

Jeseníky nás přivítaly s dobrou a slunečnou náladou. Po rychlém ubytování a dobrém obědě jsme se vydali vstříc zimnímu okruhu. Naštěstí jsme sníh viděli jen na sjezdovce :) Vzhledem k horkému počasí jsme zvolili cestu lesem, a to k Mravencovce. Po zdolání 9 km, jsme zažehnuti na celodenní výlet na Praděd. Teď už nožky odpočívají v postýlkách a všichni klidně spějí.
7. května 2018

Zápis do 1.třídy

V pátek 6.4.2018 proběhl zápis do 1.třídy ZŠ. Děti mohly poprvé vyzkoušet jaké to je plnit školní úkoly a sedět v lavici. Paní učitelka pro ně nachystala řadu úkolů z různých oblastí např. matematické představy a orientace, komunikace – porozumění, slovní zásoba, zrakové vnímaní a grafomotorika. Motorickou a fyzickou zdatnost předvedly zdoláním opičí dráhy. I přes počáteční napětí odcházeli všichni s úsměvem. Kéž by všem vydržel úsměv po celé září! :)
17. dubna 2018

Z předvelikonočních dnů

Přejeme všem veselé Velikonoce. Naše předvelikonoční zážitky a tvoření si můžete prohlédnout ve fotogalerií. Březen s sebou jaro nese, zelená se všechno v lese. Bledulky si cestu razí na louce i někde v mlází. POZOR! Fotosoutěž "Jak jsem vyfotil/a bledulku na našem celodenním výletě" je v plném proudu. Fotografie zasílejte na adresu I.Samohelova@seznam.cz nebo vladka.supikova@gmail.com do 4. 4. 2018 nebo ji přineste barevně vytištěnou do ZŠ.
29. března 2018

VODOŠ

VOjáci DO Škol nebo jednoduše "VODOŠ". Ve středu k nám přiletěla 21.základna taktického letectva Čáslav Zvolenská. Zábavnou formou vysvětlili pověření vojáci základy zdravovědy a první pomoci v bojových podmínkách (Combat Life Saver) a ochrany proti zbraním hromadného ničení. Žáci mohli také vidět armádní ruční palné zbraně a vyslechli si informace o úloze armády, zahraničních misích, bezpečnosti a krizových situacích. Tato přednáška byla pro děti velmi přínosná a poutavá, protože pomohla dětem pochopit podstatu tohoto povolání.
12. března 2018

Veselé zoubky

Naše škola byla zapojena do programu Veselé a hlavně zdravé zoubky, kterou plně podporuje společnost DM drogerie markt. Díky tomuto programu navštívily naši školu dvě mladé studentky - budoucí zubní lékařky. Tyto dvě slečny dětem vysvětlily jak rostou a mění se zuby. Jak se tvoří zubní kaz a společně se naučily správně si čistit zoubky. Svoje nově získané informace uplatnily děti v pracovních listech a vytvořením pravidel v péči o chrup. Za aktivní spolupráci dostaly děti krásné dárky.
12. března 2018

Buďme o krok napřed - preventivní program

Slovo prevence nás všechny provází celý život. Ale kdy je vhodný čas začít s prevencí všech možných závislostí u dětí? Odbornou odpověď na tuto otázku získaly děti od lektorek ze Státního zdravotního ústavu sídlící v Jihlavě. Pro děti byly nachystané čtyři stanoviště, ve kterých pracovaly po skupinkách. Děti získaly znalosti o možných závislostech na PC hrách, TV a dokonce i sportu. Vysvětlily si slova jako je anorexie a bulimie, názorně viděly jak kouření ničí plíce a osvojily si nové pohybové dovednosti, které jsou nezbytně důležité pro zdravý životní styl.
13. listopadu 2017

« Novější